"Wodzisławskie Chotomalia"

"Wodzisławskie Chotomalia" projekt realizowany przez Miejska i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wodzisławiu Śląskim, skierowany jest do dzieci w wieku 5-10 lat i ma uświetnić 90. rocznicę urodzin Wandy Chotomskiej, wybitnej pisarki i poetki dziecięcej.
Poprzez szereg działań które toczyć się będą w Bibliotece Centralne i na filiach, pracownicy Biblioteki pomogą młodym Czytelnikom na nowo odkryć cudowny świat wierszy i opowieści Autorki.Spotkania autorskie, konkurs recytatorski, plastyczny, wystawa, głośne czytanie utworów autorki mają zachęcić dzieci i ich opiekunów do odkrywania na nowo książek Wandy Chotomskiej, ale również zachęcić do sięgania po literaturę innych wspaniałych polskich autorów.
Dzieci z grupy "Tygrysków" jako pierwsze miały okazję uczestniczyć w tych niezwykłych zajęciach.
Komunikat 2019-09-19, 14:50 | autor: Katarzyna Dąbrowa